Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Your cart

Loading...

Estimated total

€0,00 EUR

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.

Free shipping for orders over 100 €

  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us
Log in

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
  • Facebook
  • Instagram
Glamourstore - International Food
  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Log in Cart

Search results

  • Serenata Double 48g

    Serenata Double 48g

    Serenata Double 48g

    Regular price €0,99
    Regular price Sale price €0,99
    Unit price €20,63/kg
  • Serenata Hazelnut 33g

    Serenata Hazelnut 33g

    Serenata Hazelnut 33g

    Regular price €0,79
    Regular price Sale price €0,79
    Unit price €23,94/kg
  • Serenata Classic Waffle 33g

    Serenata Classic Waffle 33g

    Serenata Classic Waffle 33g

    Regular price €0,79
    Regular price €0,00 Sale price €0,79
    Unit price €23,94/kg
  • Serenata Fine Wafer Maxi 50g

    Serenata Fine Wafer Maxi 50g

    Serenata Fine Wafer Maxi 50g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €17,80/kg
  • Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
  • Serenata Triplo Peanut Butter 50g

    Serenata Triplo Peanut Butter 50g

    Serenata Triplo Peanut Butter 50g

    Regular price €1,19
    Regular price Sale price €1,19
    Unit price €23,80/kg
  • Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Regular price €8,99
    Regular price Sale price €8,99
    Unit price €29,97/kg
  • Amaretti waffle minis (VP ​​20 x 165g)

    Amaretti waffle minis (VP ​​20 x 165g)

    Sold out

    Amaretti waffle minis (VP ​​20 x 165g)

    Regular price €2,49
    Regular price €2,49 Sale price €2,49
    Unit price €15,09/kg
    Sold out
  • Champion Croissant Apricot 70g

    Champion Croissant Apricot 70g

    Sold out

    Champion Croissant Apricot 70g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €12,71/kg
    Sold out
  • Champion Croissant Cherry 70g

    Champion Croissant Cherry 70g

    Sold out

    Champion Croissant Cherry 70g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €12,71/kg
    Sold out
  • Champion Croissant Hazelnut Praline Filling 70g

    Champion Croissant Hazelnut Praline Filling 70g

    Sold out

    Champion Croissant Hazelnut Praline Filling 70g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €12,71/kg
    Sold out
  • Champion Super Croissant Hazelnut Cream Filling 150g

    Champion Super Croissant Hazelnut Cream Filling 150g

    Sold out

    Champion Super Croissant Hazelnut Cream Filling 150g

    Regular price €1,49
    Regular price Sale price €1,49
    Unit price €9,93/kg
    Sold out
  • Fotis Melitzanosalata Meze 3kg Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Sold out

    Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Champion Croissant Chocolate-Strawberry Filling 70g

    Champion Croissant Chocolate-Strawberry Filling 70g

    Sold out

    Champion Croissant Chocolate-Strawberry Filling 70g

    Regular price €0,89
    Regular price Sale price €0,89
    Unit price €12,71/kg
    Sold out
  • Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Sold out

    Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Regular price €1,69
    Regular price Sale price €1,69
    Unit price €5,12/L
    Sold out
  • Fotis Ariani, Ayran 1,5ltr.

    Sold out

    Fotis Ariani, Ayran 1,5ltr.

    Regular price €2,99
    Regular price Sale price €2,99
    Unit price €2,99/L
    Sold out

Subscribe to newsletter

Be the first to hear about new products and exclusive offers.

Pursue

  • imprint
  • General Terms and Conditions
  • Privacy Policy
  • Cancellation policy

service

  • Contact information
  • Payment and shipping
  • Battery disposal
  • Business customer / B2B

Hotline

You can reach us directly at:

089-20 34 53 41

Mon-Sat: 11am - 7pm

WhatsApp at:

0176 66 80 14 26

Email support:

info@glamourstore.de

  • Facebook
  • Instagram

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
© 2026, Glamourstore - International Food Powered by Shopify
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.
Withdrawal