Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Your cart

Loading...

Estimated total

€0,00 EUR

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.

Free shipping for orders over 100 €

  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us
Log in

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
  • Facebook
  • Instagram
Glamourstore - International Food
  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Log in Cart

Search results

  • Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Fotis Melitzanosalata Eggplant Puree 400g, Meze

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
  • Fotis Tzatziki Meze 400g Fotis Tzatziki Meze 400g

    Fotis Tzatziki Meze 400g

    Fotis Tzatziki Meze 400g

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
  • Fotis Paprika Meze 400g Fotis Paprika Meze 400g

    Fotis Paprika Meze 400g

    Fotis Paprika Meze 400g

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
  • Jotis Pudding Chocolate 78g

    Jotis Pudding Chocolate 78g

    Jotis Pudding Chocolate 78g

    Regular price €1,29
    Regular price Sale price €1,29
    Unit price €16,54/kg
  • Jotis Cream Chocolate 200g

    Jotis Cream Chocolate 200g

    Jotis Cream Chocolate 200g

    Regular price €2,49
    Regular price Sale price €2,49
    Unit price €12,45/kg
  • Jotis Mix for Bechamel 162g Jotis Mix for Bechamel 162g

    Jotis Mix for Bechamel 162g

    Jotis Mix for Bechamel 162g

    Regular price €2,29
    Regular price Sale price €2,29
    Unit price €14,14/kg
  • Jotis Cream Vanilla 117g

    Jotis Cream Vanilla 117g

    Jotis Cream Vanilla 117g

    Regular price €1,79
    Regular price Sale price €1,79
    Unit price €15,30/kg
  • Jotis Mashed Potatoes 125g

    Jotis Mashed Potatoes 125g

    Jotis Mashed Potatoes 125g

    Regular price €1,99
    Regular price Sale price €1,99
    Unit price €15,92/kg
  • Jotis Creme Millefeuille 170g

    Jotis Creme Millefeuille 170g

    Jotis Creme Millefeuille 170g

    Regular price €1,79
    Regular price Sale price €1,79
    Unit price €10,53/kg
  • Jotis Farina Kokkini Red Flour for Cookies and Cakes 500g

    Jotis Farina Kokkini Red Flour for Cookies and Cakes 500g

    Jotis Farina Kokkini Red Flour for Cookies and Cakes 500g

    Regular price €1,19
    Regular price Sale price €1,19
    Unit price €2,38/kg
  • Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Jotis Fruit Cream 3 Fruits - Orange, Apple, Banana 300g

    Regular price €8,99
    Regular price Sale price €8,99
    Unit price €29,97/kg
  • Fotis Tzatziki Meze 3kg Fotis Tzatziki Meze 3kg

    Fotis Tzatziki Meze 3kg

    Sold out

    Fotis Tzatziki Meze 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Fotis Ariani, Ayran 1,5ltr.

    Sold out

    Fotis Ariani, Ayran 1,5ltr.

    Regular price €2,99
    Regular price Sale price €2,99
    Unit price €2,99/L
    Sold out
  • Fotis Melitzanosalata Meze 3kg Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Sold out

    Fotis Melitzanosalata Meze 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Fotis Tirosalata Cheese Cream Meze 400g Fotis Tirosalata Cheese Cream Meze 400g

    Fotis Tirosalata Cheese Cream Meze 400g

    Sold out

    Fotis Tirosalata Cheese Cream Meze 400g

    Regular price €5,99
    Regular price Sale price €5,99
    Unit price €14,98/kg
    Sold out
  • Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Sold out

    Fotis Ariani, Ayran 330ml

    Regular price €1,69
    Regular price Sale price €1,69
    Unit price €5,12/L
    Sold out
  • Fotis Melitzanosalata Horiatiki Meze 400g Fotis Melitzanosalata Horiatiki Meze 400g

    Fotis Melitzanosalata Horiatiki Meze 400g

    Sold out

    Fotis Melitzanosalata Horiatiki Meze 400g

    Regular price €5,99
    Regular price Sale price €5,99
    Unit price €14,98/kg
    Sold out
  • Fotis Rosiki Salata Russian Salad Meze 400g Fotis Rosiki Salata Russian Salad Meze 400g

    Fotis Rosiki Salata Russian Salad Meze 400g

    Sold out

    Fotis Rosiki Salata Russian Salad Meze 400g

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
    Sold out
  • Fotis Paprika Meze 3kg Fotis Paprika Meze 3kg

    Fotis Paprika Meze 3kg

    Sold out

    Fotis Paprika Meze 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Fotis Rosiki Salata 3kg Fotis Rosiki Salata 3kg

    Fotis Rosiki Salata 3kg

    Sold out

    Fotis Rosiki Salata 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Fotis Melitzana Horiatiki 3kg Fotis Melitzana Horiatiki 3kg

    Fotis Melitzana Horiatiki 3kg

    Sold out

    Fotis Melitzana Horiatiki 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • Fotis Tirosalata cheese cream 3kg Fotis Tirosalata cheese cream 3kg

    Fotis Tirosalata cheese cream 3kg

    Sold out

    Fotis Tirosalata cheese cream 3kg

    Regular price €30,00
    Regular price Sale price €30,00
    Unit price €10,00/kg
    Sold out
  • Fotis Taramosalata Fish Roe Salad Meze 400g Fotis Taramosalata Fish Roe Salad Meze 400g

    Fotis Taramosalata Fish Roe Salad Meze 400g

    Sold out

    Fotis Taramosalata Fish Roe Salad Meze 400g

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
    Sold out
  • Fotis Taramosalata Fish Roe Salad 3kg Fotis Taramosalata Fish Roe Salad 3kg

    Fotis Taramosalata Fish Roe Salad 3kg

    Sold out

    Fotis Taramosalata Fish Roe Salad 3kg

    Regular price €29,00
    Regular price Sale price €29,00
    Unit price €9,67/kg
    Sold out
  • 1
  • 2

Subscribe to newsletter

Be the first to hear about new products and exclusive offers.

Pursue

  • imprint
  • General Terms and Conditions
  • Privacy Policy
  • Cancellation policy

service

  • Contact information
  • Payment and shipping
  • Battery disposal
  • Business customer / B2B

Hotline

You can reach us directly at:

089-20 34 53 41

Mon-Sat: 11am - 7pm

WhatsApp at:

0176 66 80 14 26

Email support:

info@glamourstore.de

  • Facebook
  • Instagram

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
© 2026, Glamourstore - International Food Powered by Shopify
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.
Withdrawal