Skip to content

Your cart is empty

Continue shopping

Have an account?

Log in to check out faster.

Your cart

Loading...

Estimated total

€0,00 EUR

Taxes included. Discounts and shipping calculated at checkout.

Free shipping for orders over 100 €

  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us
Log in

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
  • Facebook
  • Instagram
Glamourstore - International Food
  • Home
  • Product Catalogs
  • Products AZ
  • Offers
  • Vouchers
  • contact
  • About Us

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Log in Cart

Search results

  • Fedon Petit Four Coconut 350g

    Fedon Petit Four Coconut 350g

    Fedon Petit Four Coconut 350g

    Regular price €4,49
    Regular price Sale price €4,49
    Unit price €12,83/kg
  • Fedon Petit Four Mixed Round (VP 12 x 350g)

    Fedon Petit Four Mixed Round (VP 12 x 350g)

    Fedon Petit Four Mixed Round (VP 12 x 350g)

    Regular price €4,49
    Regular price Sale price €4,49
    Unit price €12,83/kg
  • Fedon Rox 130g

    Fedon Rox 130g

    Fedon Rox 130g

    Regular price €1,69
    Regular price Sale price €1,69
    Unit price €13,00/kg
  • Fedon Kourabiedes 5kg Kavala Kurabiye

    Fedon Kourabiedes 5kg Kavala Kurabiye

    Fedon Kourabiedes 5kg Kavala Kurabiye

    Regular price €49,99
    Regular price Sale price €49,99
    Unit price €10,00/kg
  • Haitoglou Macedonian Halva Almond 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Almond 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Almond 400g

    Regular price €5,49
    Regular price Sale price €5,49
    Unit price €13,73/kg
  • Macedonian Tahini with honey (VP 15 x 350g)

    Macedonian Tahini with honey (VP 15 x 350g)

    Macedonian Tahini with honey (VP 15 x 350g)

    Regular price €4,79
    Regular price Sale price €4,79
    Unit price €13,69/kg
  • Macedonian Tahini with cocoa (VP 15 x 350g)

    Macedonian Tahini with cocoa (VP 15 x 350g)

    Macedonian Tahini with cocoa (VP 15 x 350g)

    Regular price €3,89
    Regular price Sale price €3,89
  • Fedon Melomakarona 400g Fedon Melomakarona 400g

    Fedon Melomakarona 400g

    Sold out

    Fedon Melomakarona 400g

    Regular price €4,99
    Regular price Sale price €4,99
    Unit price €12,48/kg
    Sold out
  • Fedon Touloumba, Tulumba 100g

    Fedon Touloumba, Tulumba 100g

    Sold out

    Fedon Touloumba, Tulumba 100g

    Regular price €1,49
    Regular price Sale price €1,49
    Unit price €14,90/kg
    Sold out
  • Fedon Tsoureki Brioche 80g

    Fedon Tsoureki Brioche 80g

    Sold out

    Fedon Tsoureki Brioche 80g

    Regular price €1,19
    Regular price €1,19 Sale price €1,19
    Unit price €14,88/kg
    Sold out
  • Fedon Melomakarona 700g Fedon Melomakarona 700g

    Fedon Melomakarona 700g

    Sold out

    Fedon Melomakarona 700g

    Regular price €7,99
    Regular price Sale price €7,99
    Unit price €11,41/kg
    Sold out
  • Fedon Petit Four Almond 500g

    Fedon Petit Four Almond 500g

    Sold out

    Fedon Petit Four Almond 500g

    Regular price €4,99
    Regular price Sale price €4,99
    Unit price €9,98/kg
    Sold out
  • Fedon Kariokaki 500g

    Fedon Kariokaki 500g

    Sold out

    Fedon Kariokaki 500g

    Regular price €7,99
    Regular price Sale price €7,99
    Unit price €15,98/kg
    Sold out
  • Fedon Petit Four Truffles 350g

    Fedon Petit Four Truffles 350g

    Sold out

    Fedon Petit Four Truffles 350g

    Regular price €4,49
    Regular price Sale price €4,49
    Unit price €12,83/kg
    Sold out
  • Fedon Petit Four Sketo 350g Kurabiye

    Fedon Petit Four Sketo 350g Kurabiye

    Sold out

    Fedon Petit Four Sketo 350g Kurabiye

    Regular price €4,49
    Regular price Sale price €4,49
    Unit price €12,83/kg
    Sold out
  • Fedon Tsoureki Brioche Cocoa Cream 95g

    Fedon Tsoureki Brioche Cocoa Cream 95g

    Sold out

    Fedon Tsoureki Brioche Cocoa Cream 95g

    Regular price €1,19
    Regular price €1,19 Sale price €1,19
    Unit price €12,53/kg
    Sold out
  • Fedon Melomakarona Dubai Style 330g Griechisches Honiggebäck mit Schokolade & Pistazien Fedon Melomakarona Dubai Style 330g Griechisches Honiggebäck mit Schokolade & Pistazien

    Fedon Melomakarona Dubai Style 330g Griechisches Honiggebäck mit Schokolade & Pistazien

    Sold out

    Fedon Melomakarona Dubai Style 330g Griechisches Honiggebäck mit Schokolade & Pistazien

    Regular price €6,99
    Regular price Sale price €6,99
    Unit price €21,18/kg
    Sold out
  • Fedon Kourabiedes 350g Kavala Kurabiye

    Fedon Kourabiedes 350g Kavala Kurabiye

    Sold out

    Fedon Kourabiedes 350g Kavala Kurabiye

    Regular price €4,99
    Regular price Sale price €4,99
    Unit price €14,26/kg
    Sold out
  • Fedon Kourabiedes 600g Kavala Kurabiye Fedon Kourabiedes 600g Kavala Kurabiye

    Fedon Kourabiedes 600g Kavala Kurabiye

    Sold out

    Fedon Kourabiedes 600g Kavala Kurabiye

    Regular price €8,99
    Regular price Sale price €8,99
    Unit price €14,98/kg
    Sold out
  • Haitoglou Macedonian Halva Peanut 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Peanut 400g

    Sold out

    Haitoglou Macedonian Halva Peanut 400g

    Regular price €4,79
    Regular price Sale price €4,79
    Unit price €11,98/kg
    Sold out
  • Haitoglou Macedonian Halva Chocolate 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Chocolate 400g

    Sold out

    Haitoglou Macedonian Halva Chocolate 400g

    Regular price €4,79
    Regular price Sale price €4,79
    Unit price €11,98/kg
    Sold out
  • Haitoglou Macedonian Halva Vanilla 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Vanilla 400g

    Sold out

    Haitoglou Macedonian Halva Vanilla 400g

    Regular price €4,79
    Regular price Sale price €4,79
    Unit price €11,98/kg
    Sold out
  • Macedonian Tahini 300g von Haitoglou

    Macedonian Tahini 300g von Haitoglou

    Sold out

    Macedonian Tahini 300g von Haitoglou

    Regular price €3,69
    Regular price Sale price €3,69
    Unit price €12,30/kg
    Sold out
  • Haitoglou Macedonian Halva Pistachio 400g

    Haitoglou Macedonian Halva Pistachio 400g

    Sold out

    Haitoglou Macedonian Halva Pistachio 400g

    Regular price €5,99
    Regular price Sale price €5,99
    Unit price €14,98/kg
    Sold out
  • 1
  • 2

Subscribe to newsletter

Be the first to hear about new products and exclusive offers.

Pursue

  • imprint
  • General Terms and Conditions
  • Privacy Policy
  • Cancellation policy

service

  • Contact information
  • Payment and shipping
  • Battery disposal
  • Business customer / B2B

Hotline

You can reach us directly at:

089-20 34 53 41

Mon-Sat: 11am - 7pm

WhatsApp at:

0176 66 80 14 26

Email support:

info@glamourstore.de

  • Facebook
  • Instagram

Country/region

  • Austria EUR €
  • Belgium EUR €
  • Bulgaria EUR €
  • Croatia EUR €
  • Cyprus EUR €
  • Czechia CZK Kč
  • Denmark DKK kr.
  • Estonia EUR €
  • Finland EUR €
  • France EUR €
  • Germany EUR €
  • Greece EUR €
  • Hungary HUF Ft
  • Ireland EUR €
  • Italy EUR €
  • Latvia EUR €
  • Lithuania EUR €
  • Luxembourg EUR €
  • Malta EUR €
  • Netherlands EUR €
  • Norway EUR €
  • Poland PLN zł
  • Portugal EUR €
  • Romania RON Lei
  • Slovakia EUR €
  • Slovenia EUR €
  • Spain EUR €
  • Sweden SEK kr
  • United Kingdom GBP £

Language

  • Deutsch
  • English
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
© 2026, Glamourstore - International Food Powered by Shopify
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.
Withdrawal